22. června 2023
09:00—17:00
Konference zaměřená na umělou inteligenci
Kino Dlabačov
Bělohorská 24, Praha 6

Celodenní konference plná vizionářských pohledů i praktických ukázek,
jak v roce 2023 využít umělou inteligenci pro svoji práci. Dvanáct přednášek pro marketingové manažery, marketingové specialisty, online markeťáky, agenturní i freelance konzultanty a v neposlední řadě majitele menších a středních firem.

Připojte se k nám a získejte konkrétní návody a inspiraci, jak efektivně využít umělou inteligenci a dosáhnout vynikajících výsledků (nejen) v marketingu.

Program konference pro vás připravuje Taste.

Přednášející a témata

Michael Koch

Úvodní slovo

Celou konferencí bude již tradičně provázet moderátor Michael Koch.

Michael Koch

Michael se věnuje digitálnímu a politickému marketingu očima projektového managementu. V agentuře Taste pracuje na pozici Head of Business a je spoluzakladatelem magazínu Digichef.

Petr Koubský

AI rychle a stručně

Bleskurychlý nástup velkých jazykových modelů (LLM) jako ChatGPT a Bing zaskočil úplně všechny včetně jejich tvůrců. Možnosti, které ještě nedávno vypadaly jako sci-fi, se stávají realitou. Jestli LLM podceňujete – a jejich očividné nedostatky k tomu svádějí –, pravděpodobně děláte chybu. Budou se rychle zlepšovat a změní svět ve stejné míře, v jaké parní stroj rozjel první průmyslovou revoluci. Začíná hra, ve které bude hodně vítězů a stejně tak hodně poražených.

Petr Koubský

Redaktor Deníku N pro vědu a techniku. Studoval na VŠCHT a FEL ČVUT, pracoval jako softwarový vývojář, roku 1990 spoluzaložil časopis Softwarové noviny, kde byl šéfredaktorem. Později vedl časopis Inside věnovaný trhu informačních technologií, byl obsahovým ředitelem vzdělávací instituce iCollege, učil na VŠE, na FF a FSV UK, řídil vlastní mediální projekt 067. K jeho aktuálním odborným zájmům patří klimatická krize a umělá inteligence.

Guillermo Alda

How AI is transforming companies, inside out

Companies which want to benefit from the transformative power of AI need to embrace change and adapt their organizations with new roles and organizational structure. Disclaimer: AI is not taking your job.

Guillermo Alda

Guillermo je AI konzultant a podnikatel s rozsáhlými zkušenostmi z AI/Machine Learning projektů ze soukromém sektoru v odvětvích, jako je automobilový průmysl, finance, maloobchod, vzdělávání a farmacie.

Marek Šimkovský

AI vám přidá práci. Alespoň dnes.

Jak změnilo AI marketing?Jak se to dotýká lidí, kteří v marketingu pracují? Jaká rizika to přináší pro organizace a jejich zaměstnance? Jak můžeme s riziky pracovat? Jak se vyrovnat s nejistotou a strachem, kterému nyní budeme čelit? A konečně – Jak to ustát a nezbláznit se?

Marek Šimkovský

Marek z pozice Design Lead v House of Řezáč navrhuje digitální produkty a ekosystémy webů, mapuje organizace a pomáhá jim dělat lepší rozhodnutí.

Daniel Nytra

AI + e-shop + e-mailing

Proč a jak některé e-shopy vydělávají na databázi kontaktů a jiní se pachtí za drahou novou akvizicí? 

Daniel Nytra

Daniel je poradce online marketingu pro nezávislé profesionály, podnikatele a firmy, podnikatel, zakladatel projektů SimpleShop.cz a DreamROI.com, autor knih o online marketingu a lektor. Založil reklamní agenturu Nytra Digital, ve které díky zkušenostem v IT realizuje marketingové strategie s ohledem na reálné možnosti nástrojů.

Zdeněk Pešička

Strategické využití AI ve výkonnostním marketingu

Ponoříme do světa AI a způsobů jejího využití ve výkonnostním marketingu. Prozkoumáme situace, ve kterých nám AI může poskytnout pomoc a inspiraci pro efektivnější řešení úkolů. Vše doplněno o praktické ukázky, které dokreslí možnosti a limitace AI.

Zdeněk Pešička

Zdeněk je ambasadorem AI ve společnosti Taste. Na práci PA specialisty oceňuje především přesah do nejrůznějších odvětví, dynamiku prostředí, možnost neustálého rozvoje a kombinaci technického, kreativního a strategického uvažování.

David Bureš Lukáš Kostka Vojtěch Fiala

Jak mění AI práci SEO specialisty

Panelová diskuze včetně praktických ukázek jak na klasifikaci klíčových slov pomocí AI toolů, jak si usnadnit práci směrem ke copywriterovi, jak si urychlit práci při tvorbě článků. Probereme jak hromadně tvořit meta tagy a podíváme se na zub dohledání záměru uživatele pro klíčová slova.

David Bureš

David pracuje na pozici zástupce SEO Team Leadera v agentuře Taste. Je ambassadorem AI za SEO. Ve volném čase je redaktorem specializujícím se na svět automobilového průmyslu.

Lukáš Kostka

SEO konzultant v agentuře Effectix, který se řídí daty a hledá nové přístupy k online marketingu. Nejvíce ho baví inovovat zaběhlé postupy a reagovat na dynamicky měnící se prostředí digitálního světa.

Vojtěch Fiala

Marketingový nadšenec, který si prošel třemi agenturami, kde nasbíral zkušenosti s širokou škálou klientů. Od malinkých firem až po obří korporáty. Nyní pracuje jako Head of SEO v Pilulce.

Michal Krčmář

Marketing design s AI

Jak generovat grafiku pomocí AI? Prakticky se podíváme na to, jak propojit AI tooly s grafickými programy a generování final assetů pro marketing. Zaměříme se na propojení s copywritingem přímo na case study k zadávání pro B2C i B2B segment. Zároveň odhalíme, jak AI design vnímají v Silicon Valley a jak se s nimi dá spolupracovat.

Michal Krčmář

Michal se aktivně věnuje oblasti AI, a to zejména v projektu Gooseberry AI pod záštitou Brand Boost. Působí rovněž jako konzultant pro nadnárodní firmy a digitální agentury, zejména v B2B sektoru.

Sara Polak

Využití umělé inteligence v archeologii a k čemu nám lepší pochopení minulosti vůbec je

Jak nejlépe využít technologie pro efektivní pochopení lidské společnosti? Ať už z hlediska urbanismu a kultury, ve které jsme historicky žili a fungovali, ale i z hlediska mezilidských vztahů? Díky kombinaci humanitních oborů, jako je archeologie, filozofie, historie, antropologie, a nových technologických přístupů a simulačních metod, jako je AR, VR nebo vyhodnocování dat pomocí machine learningu, jsme schopni lidskou historii lépe pochopit a tím i lépe uchopit svou budoucnost.

Sara Polak

Sara je původem archeoložka a evoluční antropoložka, která má bohaté zkušenosti z technologických startupů v LA a Londýně. Zaměřuje se na vytváření konceptu cloudových civilizací ve výzkumné skupině CCHAOS na FIT ČVUT, je Visiting Research Fellow na University of Oxford a zkoumá mechanismy pro využívání technologií k optimalizování evolučního potenciálu společnosti. Popularizuje a demystifikuje umělou inteligenci pro širokou veřejnost. Má ráda psy a Monty Python.

Anna Bohoněk

Praktické využití ChatGPT a automatizace v každodenním životě salesáka

AI v prodeji: praktické využití nástroje ChatGPT a dalších automatizačních řešení pro sales aktivity. Jak mohou tyto moderní technologie zefektivnit komunikaci s klienty, kvalifikaci leadů, předpověď prodeje a další klíčové oblasti. Jak využít AI k rozvoji dovedností vašeho prodejního týmu? Jak optimalizovat své prodejní procesy s pomocí nejnovějších AI nástrojů.

Anna Bohoněk

Anna má více než 10 let zkušeností v B2B a softwarovém průmyslu. V současné době vede obchodní rozvoj a marketing pro americkou společnost InSpace Proximity. Právě s využitím AI a špičkových nástrojů jako Chat GPT, Midjourney, Notion AI, pohání růst společnosti InSpace. Pravidelně poukazuje na transformační potenciál AI v oblasti marketingu, bizdev a sales.

Martin Kváš

Jak nám AI pomohla vybudovat firmu za pouhé tři měsíce

Martin bude ve své přednášce mluvit o tom, jak za pomoci AI byli schopni rozjet vlastní aplikaci úplně od nuly - ve třech lidech, po večerech, při fulltime zaměstnání, bez investorů. Ukáže, na co všechno použili při práci AI, ať už se jednalo o UX/UI, design, vývoj, marketingovou komunikaci nebo webový obsah, vč. konkrétních nástrojů a promptů.

Martin Kváš

Martin je zakladatelem aplikace Jája.ai a mimo to zastává pozici COO / AI Consultant v agentuře Forecom. Má za sebou zkušenosti na pozici Product Owner v Campiri, vedl také marketingový tým v Explorio.cz a spoluzaložil start-up HledejLéky.cz

Eduard Hlava

Moderní způsob přípravy a implementace CRM díky no-code a AI

Naučíte se, jak získat CRM systém, který vám bude sloužit po celý život, bez nutnosti opakovaného vymýšlení kola. Odhalíme vám tajemství kombinace nástrojů, automatizace a efektivního využití stávajících prostředků. Ale nejen to! Předvedeme vám také praktické příklady, jak AI může posunout váš CRM systém na úplně novou úroveň.

Eduard Hlava

Eduard je zakladatel Plexima.io, kde má nastarosti tvorbu automatizací a digitálních řešení. Zároveň byznys analytik, tvůrce zadání IS, mentor majitelů IT firem, kouč firemních procesů a specialista na Make.

Ivan Kutil

Jak začít s Generative AI od Google

Velké jazykové modely mění kompletně pravidla hry při práci s textem a obrázky. Generative AI Studio od Google vám tuto práci ještě více zjednodušší. V přednášce si ukážeme, jak můžete začít používat PaLM pro generování textu (na webu či přes programátorské API rozhraní) nebo co umí Imagen pro generování obrázků. Dále si ukážeme, k čemu se vám v marketingu může hodit embedding textu nebo obrázků. V neposlední řadě si představíme chystaný Gen App Builder a jeho využití v praxi. Pokud se chcete zorientovat v pojmech, jako je MakerSuite, Bard, Generative AI, PaLM a získat informační náskok, tak je tato přednáška právě pro vás.

Ivan Kutil

Ivan patří k nejvýraznějším odborníkům na Google v Česku. Od roku 2013 je zařazen do elitního programu Google Developer Expert a s jeho specializaci je pouze 20 lidí na světě. V roce 2021 obdržel jako první Čech ocenění Champion Innovators pro Google Cloud. Spoluzaložil firmu AppSatori, která se zaměřuje na Google Workspace a Google Cloud Platform. V ní zastává pozici technického ředitele (CTO) a je odpovědný za strategický, technologický a znalostní rozvoj firmy. Klientům pomáhá s digitální transformací, a to především s automatizací, bezpečností a využitím strojového učení.

Prezentace a odkazy

Video reportáž

Reporty a články

Fotogalerie

Partneři

Odborní partneři

Mediální partner

Partneři akce

Konference Restart je akcí, kde se již více než sedm let schází odborníci z oblasti digitálního marketingu, e-commerce a managementu. Patří mezi nejznámější koncepty v daném oboru a hostí řečníky z České republiky i zahraničí. Oslovte v rámci konference přes 300 účastníků přímou prezentací produktů a služeb, nebo se staňte součástí naší online komunikace.

Pro získání veškerých podrobností a nabídky na míru se s námi propojte přes e-mail academy@taste.cz.